Stomatologie

Všichni už nejspíš máme nějakou tu zkušenost se zubařem… zuby umí docela potrápit, nejen nás, ale i naše zvířecí parťáky.

  • prevence
  • odstranění zubního kamene
  • extrakce zubů
  • zubní hygiena

Všichni už nejspíš máme nějakou tu zkušenost se zubařem. Zuby umí docela potrápit, nejen nás, ale i naše zvířecí parťáky. Špatný stav chrupu, zubní kámen, následná parodontóza a chronický zánět mohou vést například k tak závažným komplikacím, jako je srdeční selhávání (poškození chlopní endokardiózou) nebo k selhání ledvin (v důsledku glomerulonefritidy).

Náchylnost k tvorbě zubního kamene (zmineralizovaného plaku) je individuální, svůj vliv má i plemeno a složení stravy. Pokud se kámen po čase vytvoří, je nutné jeho odstranění – nejlépe ultrazvukem. Ošetření probíhá v celkové anestezii, protože je pocitově nepříjemné. Prostor pod dásní je ošetřen ultrazvukem, stejně jako při humánní dentální hygieně. Pokud je nějaký zub poškozený tak, že už neplní svou funkci a pouze bolí, je nejlepším řešením ho vytrhnout.

Jedinou efektivní prevencí proti zubnímu kameni je každodenní čištění kartáčkem. Pokud si nebudete vědět rady, jak na to, rádi vám to v ordinaci ukážeme. Na trhu najdete také řadu doplňků, většinou na bázi mořské řasy kelpy, která zubní kámen umí změkčovat.