pohotovost 24/7: 775 662 484

info@budvet.cz

Stomatologie

  • odstranění zubního kamene
  • extrakce zubů
  • prevence
  • zubní hygiena
Všichni už nejspíš máme nějakou tu zkušenost se zubařem… zuby umí docela potrápit, nejen nás, ale i naše zvířecí parťáky.

Není samozřejmě potřeba, aby z tlamiček šly sněhobílé záblesky a nevtíravá vůně levandule, je ale nutné zuby kontrolovat – špatný stav chrupu, zubní kámen, následná parodontóza a chronický zánět mohou vést například tak závažným komplikacím, jako je srdeční selhávání (poškození chlopní endokardiózou) nebo k selhání ledvin (v důsledku glomerulonefritidy).

Náchylnost k tvorbě zubního kamene (zmineralizovaného plaku) je individuální, svůj vliv má i plemeno a složení stravy.

Pokud se kámen po čase přeci jen vytvoří, je nutné jeho odstranění – nejlépe ultrazvukem. Ošetření probíhá v sedaci či celkové anestezii, protože je pocitově nepříjemné. Prostor pod dásní je ošetřen Graceyho kyretou a končíme přeleštěním zubní skloviny, což dále snižuje ulpívání plaku na povrchu zubu.

Jak dalšímu vzniku zubního kamene bránit?

Pravidelné čištění kartáčkem je skvělé, ale zvládne ho málokdo. Dále existují doplňky stravy, které vznik kamene celkem účinně omezují (PLAQUE OFF, VetAquadent) a vyzkoušené speciální diety Royal Canin DENTAL fungují skvěle.